Konkurs ''Latająca zabawka''

07.02.2020

Konkurs plastyczno - techniczny ''Latająca zabawka''

    Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno - technicznym „Latająca zabawka” organizowanego w ramach prowadzonego przez Przedszkole Samorządowe w Osiedlu Niewiadów projektu edukacji ekologicznej „Powietrze potrzebne od zaraz” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

ORGANIZATOR:
         Przedszkole Samorządowe w Osiedlu Niewiadów. Osobom  odpowiedzialną za konkurs jest mgr Małgorzata Kobalczyk.

CELE KONKURSU:

  • pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, zwłaszcza na temat roli czystego powietrza
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych uczniów,
  • rozbudzanie wyobraźni i fantazji,
  • rozwijanie zdolności manualnych,
  • wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno - technicznych

ZASADY I WARUNKI UCZESTNICTWA:


1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i ich rodziców uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Osiedlu Niewiadów.

2. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki nawiązującej tematu latania z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (w załączeniu) wraz z pracami konkursowymi.

4. Każde dziecko wraz ze swoimi rodzicami może zgłosić jedną pracę konkursową.

 

5. Praca powinna być trwale opatrzona metryczką na odwrocie z następującymi danymi:
• imię i nazwisko oraz wiek autora,
• nazwa grupy, do której uczęszcza dziecko.


6. Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów:

  • zgodność tematyki z lataniem,
  • wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych,
  • inwencja i pomysłowość podejścia do tematu,
  • wrażenie estetyczne,
  • spełnienie podanych wytycznych,

8. Prace należy przekazywać wychowawcom grup . Terminem ostatecznym dostarczenia prac konkursowych będzie dzień 28.02.2020r.

9. Dla dokonania oceny nadesłanych prac konkursowych zostanie powołane specjalne Jury. Decyzje Jury są ostateczne.

10. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w 3 marca 2020 r.

11. Prace zostaną zaprezentowane na przygotowanej w holu przedszkola wystawie.

12. Dane uczestników konkursu będą przetwarzane przez Organizatora. Są zbierane do celów związanych z organizacją i przeprowadzeniem konkursu, w szczególności w celu publikacji listy laureatów konkursu.

14. Dostarczone prace nie podlegają zwrotowi.

Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania nadesłanych prac oraz ich zdjęć do celów promocyjnych.

15. Oddanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego Regulaminu.

Aktualności

Spotkanie z cyklu Bezpieczna Gmina

23.02.2024

Bezpieczna Gmina

W czwartek 22 lutego 2024 nasze przedszkolaki wspólnie z starszymi kolegami z Szkoły Podstawowej w Osiedlu Niewiadów uczestniczyli w spotkaniu z cyklu Bezpieczna Gmina. W ramach tego spotkania zapoznali się z zasadami właściwej higieny jamy ustnej i tym, co się z zębami dzieje, gdy się o nie nie dba. Druga część spotkania dotyczyła bezpieczeństwa na drodze i w sieci, a prowadzona była przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Czytaj więcej...
Ostatki 2024

14.02.2024

Ostatki 2024

Tegoroczne Ostatki w naszym przedszkolu świętowali z nami superbohaterowie, czarodzieje i czarodziejki, postaci z bajek, strażacy i policjanci, za których przebrały się nasz przedszkolaki. Emocjom, zabawie i tańcom nie było końca. Nie zabrakło ciekawych konkurencji, czy profesjonalnej sesji fotograficznej. A o nasze brzuszki i słodki poczęstunek zadbały Panie z Rady Rodziców. 

Czytaj więcej...
Rekrutacja 2024/2025

22.01.2024

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Drodzy Rodzice / Szanowni Państwo Z dniem 22 stycznia otwieramy procedurę rekrutacyjną na przyszły rok szkolny 2024/2025. Wnioski będą przyjmowane od 5 lutego 2024 r Bardzo prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem o rekrutacji i regulaminem, a zwłaszcza harmonogramem rekrutacji oraz złożenie stosownych dokumentów w nieprzekraczalnych terminach:  Zarządzenie w sprawie rekrutacji Regulamin rekrutacji 2024/2025Dokumenty dla dzieci kontynuujących naukę w przedszkolu do 2 lutego 2024                a) Deklarację o kontynuowaniu                 b) Upoważnienie do odbioru dziecka      4. Dokumenty dla dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola w terminie od 5 do 23 lutego 2024                a) Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola                b) Oświadczenie o pracy                  c) Deklaracja o czasie pobytu dziecka w przedszkolu                d) Upoważnienie do odbioru dzieci                 e) oraz oświadczenia, jeśli u Państwa występuje taka sytuacja                            - Oświadczenie o rodzeństwie uczęszczającym                             - Oświadczenie o pieczy zastępczej                             - Oświadczenie o niepełnosprawności                             - Oświadczenie o wielodzietności                             -  Oświadczenie o samotnym rodzicielstwie

Czytaj więcej...
WOŚP 2024

01.02.2024

Przedszkolaki dla WOŚP

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku w hali Szkoły Podstawowej w Ujeździe, jak w całej Polsce i wielu innych miastach na świecie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku wspólnie łapiemy oddech po pandemii, dlatego dochód z tej kwesty przeznaczony na będzie na doposażenie szpitali w sprzęt do rehabilitacji pocovidowej. Po prostu nie mogło nas tam zabraknąć. Na przedszkolnym stoisku można było nabyć słodkości, gadżety przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków. Występy naszych starszaków zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ciocie pracujące w kuchni przygotowały pyszny tort na licytację. Do naszej WOŚPowej puszki trafiło 3333,75 zł.Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom. A w szczególności  tym, którzy  przygotowali słodkości oraz opiekowali się naszym stoiskiem.  Bez Was byłoby to niemożliwe... 

Czytaj więcej...
Dzień Babci i Dziadka 2024

22.01.2024

Występy dla Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia w kalendarzu przypada Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przez cały tydzień przedszkolaki z różnych grup dla zaproszonych Babć i Dziadków przedstawiali Jasełka, nieco zmodyfikowane o wiersze i piosenki specjalnie z okazji ich święta. Było moc wzruszeń. Nie zabrakło również też tradycyjnych laurek i poczęstunku.

Czytaj więcej...
Jasełka w NuMed

09.01.2024

Przedszkolaki z dobrą nowiną w NuMed.

9 stycznia grupa starszaków Bąbelki ruszyła do Tomaszowa Mazowieckiego, by dla pacjentów tamtejszego Szpitala Onkologicznego NuMed wystawić Jasełka. Przedstawienie zostało entuzjastycznie przyjęte przed publiczność, czego ogromnie się cieszymy. 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka